Leczenie chrapania i bezdechu

Leczenie chrapania i bezdechu sennego

Program Leczenia Chrapania i Bezdechów Sennych

Od początku istnienia Angelius Szpital prowadzimy Program Leczenia Chrapania i Bezdechów Sennych. Jest to koncepcja kompleksowego rozwiązywania problemów osób chrapiących i z bezdechami. U podstaw naszej koncepcji leżą rekomendacje EUROSleep – obecnie największej europejskiej organizacji skupiającej specjalistów laryngologów, którzy w swojej praktyce zajmują się problemami leczenia chrapaniai leczenia bezdechu sennego.

Szybka diagnostyka i leczenie

Leczenie chrapania i leczenie bezdechuZałożeniem EUROSleep jest wczesne rozpoznanie problemów z oddychaniem w czasie snu, szybka diagnostyka i leczenie małoinwazyjne – często w trybie ambulatoryjnym. EUROSleep rekomenduje tylko sprawdzone w wielu ośrodkach europejskich metody diagnostyki i leczenia chrapania i leczenia bezdechu o najlepszych efektach terapeutycznych.

ApneaGraph – badanie zaburzeń oddychania podczas snu

Nowoczesne zaplecze diagnostyczne, wysoko wykwalifikowana, wielospecjalistyczna kadra medyczną i innowacyjne techniki leczenia chrapaniastwarzają nam możliwość kompleksowej i obiektywnej analizy procesu chorobowego i zaproponowania najlepszej metody leczenia chrapania i bezdechu. Jako jeden z pierwszych ośrodków w kraju, do badania zaburzeń oddychania podczas snu (tzw. bezdech senny) wykorzystujemy zaawansowane technologicznie urządzenie ApneaGraph W terapii zabiegowej chrapania stosujemy obecnie najbardziej skuteczną i łagodną dla Pacjenta metodę radiochirurgii (Koblacja, RaVor – CURIS) oraz innowacyjny system implantów podniebienia miękkiego PILLAR.

Diagnostyka - badanie chrapania i bezdechu

Szczególną uwagę w naszym ośrodku medycznym przywiązujemy do kompleksowego badania przyczyn chrapania i bezdechu sennego. Podczas badania podmiotowego w gabinecie laryngologicznym Pacjent wypełnia kwestionariusz zaburzeń oddychania w czasie snu oraz skalę senności (np. Epworth). Następnie lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem, co pozwala w przybliżeniu określić miejsca, które mogą stanowić przeszkodę podczas oddychania, ustalić częstotliwość chrapania, pozycję podczas snu w jakiej występuje chrapanie (na brzuchu, na plecach, na boku), liczbę epizodów bezdechu oraz czas trwania patologicznego chrapania. W dalszej kolejności dokonuje pomiaru ciśnienia krwi, sprawdza również BMI oraz obwód szyi.

Badanie endoskopowe

Dzięki wykorzystaniu endoskopu i przeniesieniu obrazu na monitor, specjalista laryngolog i pacjent oglądają jamę ustną, nos, gardło i krtań. Badanie w niektórych przypadkach jest w stanie precyzyjnie określić miejsce zwężenia w górnych drogach oddechowych.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz
c