c

Wertebroplastyka

Czym jest zabieg wertebroplastyki?

Wertebroplastyka jest zabiegiem neurochirurgicznym polegającym na przezskórnym wstrzyknięciu cementu kostnego do zwyrodniałego miejsca w obrębie kręgosłupa (trzonu kręgowego). Głównym celem zabiegu jest wyraźne złagodzenie, a nawet całkowicie zminimalizowanie dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa. Wstrzyknięcie cementu kostneg powoduje znaczne usztywnienie oraz wzmocnienie się struktury kręgosłupa.

Kiedy wykonuje się wertebroplastykę?

Zabieg wertebroplastyki najczęściej wykonuje się w celu wzmocnienia kręgu po jego kompresyjnym złamaniu w przebiegu osteoporozy. Wertebroplastyka może być także stosowana do usuwania przepukliny kręgosłupa.

Jak przebiega zabieg wertebroplastyki

Wertebroplastyka polega na wprowadzeniu pod ścisłą kontrolą RTG specjalnego cementu kostnego (tzw. PMMA) do złamanego trzonu lub miejsca zmienionego chorobowo. Takie wzmocnienie konstrukcji kręgosłupa powoduje zmniejszenie lub ustąpienie dolegliwości bólowych.

Małoinwazyjny zabieg w leczeniu załamań kręgosłupa

Zabieg wertebroplastyki jest techniką w pełni bezpieczną, pozwalającą na minimalną interwencję chirurgiczną w obszaru kręgosłupa. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu nowoczesnych zestawów do wertebroplastyki. Noszenie gorsetu po zabiegu nie jest konieczne. Następnego dnia Pacjent jest wypisywany do domu.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz
c