Badanie USG piersi

Dlaczego badania piersi są konieczne?

Regularne badanie piersi jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważnym i koniecznym warunkiem dbania o zdrowie każdej kobiety. Kobiece piersi coraz częściej narażone są na zmiany chorobowe spowodowane trybem życia i podłożem genetycznym. Nowotwory piersi to jedna z najczęściej występujących grup nowotworów u kobiet, szczególnie powyżej 50 lat.

Od samobadania piersi do pełnej diagnostyki

Samobadanie piersi to podstawowe badanie przesiewowe, które kobieta może wykonać samodzielnie w domu. Samokontrola piersi pozwala na wczesne rozpoznanie niepokojonych zmian w piersiach i szybką reakcję w postaci szczegółowych badań diagnostycznych.

Badanie USG piersi

Badania diagnostyczne piersi:

  • mammografia,
  • ultrasonografia (USG piersi),
  • biopsja guzka piersi,
  • termografia piersi (badanie dodatkowe),
  • badanie biopola.

Badanie USG piersi z konsultacją lekarską

W naszym Centrum Medycznym Angelius Provita wykonujemy badanie USG piersi wraz z kompleksową konsultacją lekarską. Badanie USG piersi wykonuje lek. med. – Maria Zieleźnik, specjalista radiolog.

Na czym polega badanie USG piersi?

USG piersi to szybkie oraz wiarygodne badanie piersi, które pozwala na dokładniejszą diagnozę stanu piersi (w porównaniu np. z mammografią). Badanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne, można jest zatem powtarzać bez ograniczeń. USG piersi nie wymaga też specjalnego przygotowania. Wynik badania Pacjentka poznaje od razu na miejscu, co daje możliwość natychmiastowej konsultacji z lekarzem radiologiem podczas badania.

USG piersi – pełna diagnostyka piersi

Badanie USG piersi powinno być wykonywane szczególnie przez kobiety z rozwiniętą tkanką gruczołową, ponieważ pozwala ono na dokładniejszą ocenę struktury piersi oraz wczesne wykrycie niepokojących zmian chorobowych (torbieli i guzków). Badanie najlepiej wykonywać podczas pierwszych dni cyklu miesiączkowego.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz
c