Trichoskopia – diagnostyka i leczenie włosów

Co to jest trichoskopia?

Trichoskopia to nowoczesna metoda cyfrowego badania włosów, która opiera się na technice wideodermoskopii. W badaniu tym oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra, umożliwiając ich ocenę bez konieczności pobierania włosów. To metoda w pełni bezinwazyjna i bezpieczna dla Pacjenta. Podczas badania za pomocą kamery uzyskuje się obraz włosów oraz skóry głowy w trzech okolicach: czołowej, skroniowych i potylicznej.

Trichoskopia = (A) Analiza obrazu + (B) Bezinwazyjna metoda + (C) Cyfrowy zapis + (D) Diagnostyka

W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie).

Do czego służy badanie trichoskopowe?

Trichoskopia pozwala na diagnozowanie różnych typów łysienia, szczególnie androgenowego z przewlekłym łysieniem telogenowym, a ponadto umożliwia rozpoznanie włosów dystroficznych, resztkowych oraz ułamanych. Badanie trichoskopowe pozwala także na ocenę aktywności takich chorób zapalnych, jak: liszaj płaski mieszkowy (LPP) i liszaj rumieniowaty krążkowy (DLE).

Dowiedz się więcej o badaniu trichoskopwym aparatem FotoFinder.

Trichoskopia - Trychologia

Trychologia – medyczna strona nauki o włosach

Klinika Włosów w Poradni Dermatologicznej Angelius stosuje najnowsze metody diagnostyki oraz leczenia schorzeń włosów w oparciu o nowo powstałą gałąź medycyny zwanej trychologią. To nauka, która zajmuje się analizą i leczeniem chorób w obrębie skóry głowy i włosów.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 10:00 – 20:00

oraz wybrane soboty

Telefon formularz