Niepłodność męska

Diagnostyka niepłodności męskiej

W naszej Poradni Urologicznej Angelius zajmujemy się również pełną diagnostyką oraz leczeniem niepłodności męskiej. Dzięki dokładnemu wywiadowi i badaniom nasienia można szczegółowo określić przyczynę tego problemu. Jest to pierwszy krok w skutecznej terapii leczenia niepłodności męskiej.

Jakie mogą być źródła niepłodności u mężczyzn?

Tylko nieliczny odsetek mężczyzn mających problemy z poczęciem potomstwa nie posiada plemników w nasieniu. W pozostałych przypadkach skuteczne leczenie umożliwia odpowiednia terapia dobrana przez lekarza specjalistę, zależnie od przyczyn niepłodności, jakości nasienia oraz wyników badań.

Przyczyny niepłodności męskiej

Jednymi z częstych przyczyn niepłodności u mężczyzn są:

  • urazy jąder i nasieniowodów – na skutek kontuzji lub wypadku,
  • choroby nowotworowe – leki stosowane w terapii onkologicznej mogą spowodować nieodwracalne zmiany w jądrach, czego konsekwencją może być uszkodzenie lub obniżenie jakości nasienia,
  • infekcje układu moczowo-płciowego – mogą obniżyć ilość plemników w nasieniu,
  • zaburzenia hormonalne – mają wpływ nie tylko na jakość nasienia, ale i funkcjonowanie całego organizmu,
  • wsteczny wytrysk – nasienie nie wydostaje się na zewnątrz, lecz trafia do pęcherza skąd jest wydalane wraz z moczem. Może być konsekwencją resekcji prostaty, jej przerostu lub nowotworu,
  • tryb życia – stres, mała ilość ruchu, używki, praca w złych warunkach, nadużywanie niektórych leków, podwyższona temperatura jąder (częsty czynnik to zbyt obcisła, niedopasowana bielizna), niewłaściwa dieta (niedobór witamin i mikroelementów, zwłaszcza cynku oraz selenu) znacznie pogarszają jakość nasienia.

Leczenie niepłodności męskiej

W wielu powyższych przypadkach udaje się skutecznie wyeliminować przyczynę niepłodności u mężczyzn, czy to dzięki terapii leczniczej, zabiegowi operacyjnemu lub zapłodnieniu pozaustrojowemu in vitro.

Klinika Leczenia Niepłodności

W ramach naszego ośrodka medycznego funkcjonuje Klinika Leczenia Niepłodności Angelius Provita, która zajmuje się pełnią i kompleksową diagnostyką oraz leczeniem niepłodności każdego rodzaju. Jesteśmy jednym z najlepszych tego typu ośrodków w regionie i całej Polsce.

Lider leczenia niepłodności

Usługi świadczone w obszarze leczenia niepłodności obejmują konsultacje lekarskie w Poradniach Specjalistycznych dla kobiet i mężczyzn oraz procedury inseminacji i zapłodnienia pozaustrojowego w ramach zespołu zabiegowego oraz Laboratorium In Vitro.

Więcej informacji na stronie www.klinikanieplodnosci.pl.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz
c