c
Terapia komórkami macierzystmi Lipogems Leczenie zespołów bólowych kręgosłupowo-korzeniowych Elektromiografia EMG Rwa kulszowa

Zwyrodnieniowa choroba kręgosłupa

Zwyrodnieniowa choroba kręgosłupa

Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa jest zazwyczaj skutkiem wpływu wielu czynników. Zwyrodnienia polegają na przedwczesnym zużyciu i zwyrodnieniu tkanek tworzących staw.

Dyskopatia

Blokada kręgosłupa

Objawem dyskopatii jest silny, promieniujący ból kręgosłupa, najczęściej w okolicy szyjnej
lub lędźwiowej. Większość dolegliwości kwalifikuje się do zachowawczego leczenia nieoperacyjnego.

Kręgozmyk

Kręgozmyk

Kręgozmyk najczęściej występuje w dolnym odcinku kręgosłupa lędźwiowego. Choroba objawia się bólami promieniującymi do kończyn dolnych, nasilającymi się przy siadaniu i wstawaniu.

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa jest jedną z najczęstszych postaci zespołu bólowego kręgosłupowo-korzeniowego. Objawia się w postaci promieniującego bólu wzdłuż nerwu kulszowego oraz pośladkach i nogach.

Małoinwazyjne
operacje kręgosłupa

Małoinwazyjne operacje kręgosłupa

W Angelius Szpital mamy możliwość wykonywania operacji kręgosłupa technikami małoiwazyjnymi przez doświad-
czony zespół zabiegowy. Odbywają się one zwykle w trybie jedno lub dwudniowym.

Zespół specjalistów neurologów

Zespół specjalistów neurologów

Nasi lekarze neurolodzy i neurochirurdzy są specjalistami z wieloletnim doświadczeniem, zarówno w pracy z Pacjentem na oddziałach szpitalnych, jak
i w ambulatorium.

 

Neurologia | Leczenie bólu kręgosłupa

Wizyta u neurologa

Zapewniamy pełną diagnostykę i leczenie schorzeń kręgosłupa. Szczególne miejsce w procesie terapeutycznym w naszej Poradni Neurologicznej zajmują zespoły bólowe kręgosłupowo-korzeniowe. Zapraszamy na wizytę.

Elektromiografia EMG

Poradnia Neurologiczna Angelius w ramach diagnostyki wykonuje badanie elektromiograficzne. To podstawowe badanie pozwalające na ocenę zdolności mięśni do pracy. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami.

Pytania Pacjentów

Najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów dotyczące Poradni Neurologicznej, a także sposobów leczenia bólu kręgosłupa (rodzaje badań i zabiegów). Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz
c

Poradnia Ortopedyczna

Centrum Medyczne Angelius prowadzi Poradnię Ortopedyczną, która zajmuje się kompleksową diagnostyką, a także leczeniem schorzeń narządu ruchu. Oferujemy leczenie zachowawcze i operacyjne.

Diagnostyka obrazowa

Biorąc pod uwagę wymagania jakie stawia przed nami w obecnych czasach diagnostyka obrazowa wyposażyliśmy nasz ośrodek w nowoczesną aparaturę medyczną - tomograf komputerowy.

USG narządu ruchu

Badanie USG jest bardzo pomocne w diagnostyce chorób układu mięśniowego oraz szkieletowego. W naszym ośrodku wykonujemy badania diagnostyczne USG na najwyższej klasy urządzeniach.