Karboksyterapia skóry głowy

Co to jest karboksyterapia Fenix?

Karboksyterapia Fenix to innowacyjna metoda stosowania w leczeniu oraz odbudowie skóry. Polega ona na podskórnym podaniu dwutlenku węgla na obszary zmienione chorobowo. CO2 w organizmie człowieka silnie rozszerza naczynia krwionośne, zwiększając tym samym przepływ krwi do obszaru poddanego terapii. Dodatkowo dwutlenek węgla mocno pobudza krążenie, powodując tym samym zwiększenie ilości tlenu oraz substancji odżywczych.

Karboksyterapia – nowoczesne leczenie CO2

Karboksyterapia Fenix

W konsekwencji oddziaływania podanego podskórnie dwutlenku węgla karboksyterapia Fenix powoduje zwiększoną produkcję kolagenu oraz elastyny, które odpowiadają za wzrost i jędrność skóry.

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia Fenix pozwala na skutecznie leczenie różnych rodzajów łysienia oraz problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. Terapia dwutlenkiem węgla może być swobodnie łączona z innymi metodami leczenia, które mogą dodatkowo potęgować efekt wzrostu włosów. Szczególnie efektywna jest terapia łączona na porost włosów – karboksyterapia + osocze bogatopłytkowe.

Zabieg karboksyterapii w terapii łączonej z osoczem bogatopłytkowym uznany przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych Perłą 2014 roku.

Zarówno terapia dwutlenkiem węgla, jak i osoczem bogatopłytkowym jest znana od bardzo dawna i stosowana w wielu dziedzinach medycyny. Jednak połączenie tych dwóch terapii w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa metoda o szerokim spektrum wskazań, dająca w krótkim czasie spektakularne efekty. Synergia działania karboksyterapii oraz osocza bogatopłytkowego została stosunkowo niedawno odkryta, lecz bardzo szybko doceniona przez najlepszych specjalistów ze względu na jej małoinwazyjność, dobrą tolerancję przez Pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.

Efekty karboksyterapii – efekt przed i po

Karboksyterapia Fenix Karboksyterapia Fenix

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Zabieg w zależności od leczonego obszaru może potrwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Karboksyterapia nie wymaga znieczulenia i jest bezbolesna, dzięki precyzji urządzenia, bardzo cienkiej średnicy igły oraz podgrzewanego gazu. Terapia nie wywołuje skutków ubocznych i bezpośrednio po niej można powrócić do codziennych czynności.

Komfort i bezpieczeństwo oraz wysoka skuteczność

Karboksyterapia jest profesjonalnym zabiegiem medycznym, który został przebadany pod względem mechanizmów działania, skutków ubocznych oraz efektów terapeutycznych. Terapia z wykorzystaniem dwutlenku węgla to obecnie jedna z najbardziej popularnych terapii w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. Jest z powodzeniem stosowana zarówno w celach leczniczych, jak i upiększających.

Więcej informacji o karboksyterapii Fenix tutaj.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 10:00 – 20:00

oraz wybrane soboty

Telefon formularz