Epilacja owłosienia

Co to jest hirsutyzm?

Nadmiernie owłosienie u kobiet

Hirsutyzm jest nadmiernym owłosieniem pojawiającym się w miejscach typowych do owłosienia męskiego (broda, piersi, brzuch, uda, plecy). Jest objawem nadmiernego stężenia androgenów, tj. hormonów męskich w organizmie kobiety. Hirsutyzm może mieć podłoże genetyczne, być przekazany rodzinnie, jak również być skutkiem zaburzeń hormonalnych.

Hirsutyzm wtórny

Innym rodzajem hirsutyzmu jest tzw. hirsutyzm wtórny, który może być spowodowany przez guzy jajników lub zespół Steina-Leventhala (jest to najczęściej występująca przyczyna). Objawami tego rodzaju hirsutyzmu są najczęściej zaburzenia miesiączkowania, bezpłodność. Dolegliwość ta może mieć również pochodzenie nadnerczowe.

Przyczyny pochodzenia nadnerczowego to:

  • Zespół Cushinga,
  • Zespół nadnerczowo-płciowy,
  • Otyłość z cukrzycą typu 2,
  • Guzy kory nadnerczy (które wytwarzają hormony męskie androgeny).

Choć nie jest to poważna choroba, która mogłaby zagrażać życiu to jednak niewątpliwie jest zaburzeniem, które wpływa deprymująco na psychikę kobiety. Należy pamiętać, że hirsutyzm sam w sobie nie jest chorobą tylko objawem.

Laserowe usuwanie owłosienia

Skuteczna metoda usuwania nadmiernego owłosienia

W przypadku nadmiernego owłosienia jedynym skutecznym zabiegiem usuwającym włosy na stałe jest zabieg laserowego usuwania owłosienia (tzw. epilacja). Istotne jest by zabieg był wykonany na urządzeniach medycznych, gwarantujących wysoki poziom emitowanej energii. W naszym ośrodku stosujemy urządzenia amerykańskiej firmy Palomar Medical. Jest to platforma laserowa Star Lux 500 ze specjalnymi głowicami Lux R i Lux Ys.

Platforma Star Lux 500

Zabiegi usuwania owłosienia wykonujemy platformą laserową Palomar Star Lux 500 lub IPL Quanta System. Laser Palomar ma dwie dedykowane specjalne głowice: Lux Ys do włosów jasnych i delikatnych oraz Lux R do włosów normalnych. Wykonujemy również zabiegi epilacji po opalaniu słonecznym.

Skuteczność epilacji

Skuteczność epilacji w znacznym stopniu zależy od prawidłowego terminu zabiegu. Depilację należy wykonać tylko w fazie wzrostu włosa (anagen). Tym samym zalecamy wykonywać zabiegi w odstępie 6-8 tygodni w serii 4 zabiegów. Niezwykle ważne jest, aby przestrzegać ustalonych terminów.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 10:00 – 20:00

oraz wybrane soboty

Telefon formularz