Echoskleroterapia

Czym jest echoskleroterapia?

Skleroterapia piankowa pod kontrolą USG

Echoskleroterapia jest specjalną odmianą skleroterapii wykonywaną przy użyciu pianki pod kontrolą USG (ultrasonografii). Obecnie jest to bardzo popularna metoda leczenia pajączków naczyniowych oraz żylaków. Echoskleroterapia jest bezpieczniejsza w porównaniu z tradycyjną skleroterapią, ponieważ wykonujący zabieg lekarz ma możliwość kontroli przepływu pianki wewnątrz żył.

Zalety zabiegu echoskleroterapii

Echoskleroterapia stanowi cenne uzupełnienie innych małoinwazyjnych metod leczenia niewydolności żylnej (np. obliteracji laserowej). Eliminuje to konieczność stosowania flebektomii, czyli operacyjnego usuwania żylaków. Czas zabiegu to ok. 10-30 minut, przy czym samo podanie leku trwa kilkanaście sekund i jest bezbolesne. Wykonuje się zwykle kilka wstrzyknięć w odstępach kilkutygodniowych.

Echoskleroterapia wspomagana tumescencją

Najnowszą techniką w leczeniu żylaków i pajączków naczyniowych jest wykonywanie echoskleroterapii wspomaganej tumescencją. Stosuje się ją w celu zamknięcia niewydolnych pni żylnych i wiąże się z podawaniem płynu tumescencyjnego pod kontrolą aparatu USG w bezpośrednią okolicę operowanej żyły, powodując obkurczenie się żyły. Zastosowanie techniki echoskleroterapii wspomaganej tumescencją pozwoliło na ograniczenie działań niepożądanych skleroterapii poprzez zmniejszenie dawki leku podawanego dożylnie.

Metoda najmniej uciążliwa dla kończyń

Echoskleroterapia wspomagana tumescencją jest najmniej uciążliwą ze wszystkich obecnie znanych i stosowanych metod w leczeniu żylaków czy pajączków naczyniowych. Za echoskleroterapią przemawia również jej wysoka skuteczność i niewielka liczba powikłań, a także możliwość powtórnego zastosowania. Bardzo rzadko w metodzie tej obserwuje się reakcje niepożądane.

Koszty zabiegu echoskleroterapii

  • Echoskleroterapia małych żylaków – 500 zł
  • Echoskleroterapia dużych żylaków – 600 zł
  • Echoskleroterapia wspomagana tumescencją – 1200 zł

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym cennikiem.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz