Dieta dla karmiących piersią

Rozwój Twojego dziecka zależy od jakości twojego mleka

Dieta matki wpływa na zawartość mleka

Nie od wczoraj nam wiadomo, iż okres niemowlęcy jest niezwykle istotny, dlatego też każda karmiąca mama w tym okresie powinna pamiętać iż żywi na ogół bardzo łakomego i błyskawicznie rosnącego człowieka. Dla jego prawidłowego wzrostu oraz rozwoju tkanek potrzebna jest odpowiednia ilość energii i substancji odżywczych. Ta odpowiednia ilość składników energetycznych i odżywczych także będzie doskonale i korzystnie oddziaływała również na Twoje zdrowie, samopoczucie, ponadto uzupełni Twoje rezerwy w organizmie, które uległy wyczerpaniu podczas ciąży.

Twoje niemowlę wypija...

Kobieta karmiąca dostarcza codziennie swemu niemowlęciu w mleku ok. 750 kcal energii, 9,5g białka a także tłuszcz, cukier, wapń, fosfor, witaminy i inne składniki pokarmowe. Twoje maleństwo przeciętnie wypija ok. 850 ml mleka dziennie, dlatego też powinnaś odżywiać się tak, aby pokryć nie tylko swoje normalne zapotrzebowanie, ale również potrzeby dziecka.

dieta dla kobiet karmiących

Przyjmuje się na ogół, że w odniesieniu do diety normalnej, powinnaś otrzymywać dodatkowo ok.500-1000 kcal dziennie. Zaleca się również jeść posiłki częściej (5-6 razy dziennie), ale w mniejszych ilościach, dobrze zrównoważone pod względem zawartości składników odżywczych. Musisz również kontrolować wagę nagłe przybranie może spowodować zmniejszenie ilości wytwarzanego mleka.

Diety dla kobiet karmiących:

  • nauczymy Cię jak prawidłowo się odżywiać podczas karmienia, ale również po jego zakończeniu,
  • dobierzemy Ci najbardziej odpowiednią, zróżnicowaną i zblinasowaną dietę indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb i Twojego dziecka,
  • nauczymy Cie komponować posiłki tak aby ani Tobie ani Twojemu dziecku nie zabrakło najważniejszych witamin i składników mineralnych,
  • pomożemy Ci w utrzymaniu odpowiedniej równowagi w Twoim organizmie,
  • po zakończeniu karmienia pomożemy Ci w powrocie do formy z przed ciąży.

Kontakt w sprawie wizyty

Telefon 32 783 73 00

poniedziałek – piątek 8:00 – 21:00

sobota 8:00 – 13:00

Telefon formularz